Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów
Rok wydania: Numer:
Forum Budowlane 2010/1
Szanowni Czytelnicy,

bieżące wydanie miesięcznika, które trzymacie Państwo w rękach obfituje w wiele ciekawych opracowań przygotowanych przez redakcję. Tradycyjnie już ze swojej strony pragnę zwrócić szczególną uwagę na trzy wybrane artykuły.

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie wiele miejsc pracy bez dobrej i pewnej komunikacji. Sprawna i pewna łączność na budowie jest elementem ułatwiającym pracę i zachowanie bezpieczeństwa. Pozwala też na zwiększenie wydajności pracy. Przykładową ofertę sprzętu opisujemy w artykule „Niezawodna i bezpieczna łączność” (str. 14).

Nowoczesne maszyny budowlane takie jak koparki, ładowarki oraz koparkoładowarki cechuje wielozadaniowość realizowana przez możliwość wykorzystania różnorodnego osprzętu roboczego. Niejednokrotnie jednak jego wymiana jest długotrwała i nastręcza dużych trudności. Problemy te całkowicie rozwiązują szybkozłącza mechaniczne lub hydrauliczne, które są tematem kolejnego z proponowanych artykułów (str. 42).

Sprzętem, który często „gości” na naszych łamach, a przy tym jest niezbędny na każdej budowie są żurawie wieżowe. Przedsiębiorstwa wykonawcze rzadko jednak dysponują własnymi żurawiami. Najczęściej wynajmują je od wyspecjalizowanych firm, które zapewniają odpowiedni ich dobór, transport na budowę, montaż oraz serwis. Cztery wybrane firmy świadczące takie usługi krótko charakteryzujemy w artykule „Wynajem żurawi wieżowych” (str. 130).

Życzę przyjemnej lektury

Artur Kuźmiuk
Redaktor naczelny

- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ