Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Żurawie przeładunkowe Palfinger

Ocena: 0
3256
Od rozpoczęcia działalności w 1992 roku Graco zajmuje się maszynami roboczymi, służącymi do przemieszczania ładunków i wykonywania pracy na wysokości. Formalnym potwierdzeniem misji firmy jest uzyskany w lipcu 2005 roku certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001:2001. Graco przy wdrożeniu korzystało z pomocy finansowej Unii Europejskiej w ramach Funduszu Wsparcia na Doradztwo w wysokości 50% poniesionych kosztów.

Żuraw Palfinger PK 18500
Fot. Palfinger

Żurawie austriackiej firmy Palfinger oferuje na rynku polskim firma Graco z Warszawy. Głównym kryterium wyboru tego dostawcy była najwyższa światowa jakość produkowanych urządzeń.

Firma Palfinger, której Graco jest generalnym przedstawicielem w Polsce od 1992 roku, jest światowym liderem w produkcji hydraulicznych maszyn przeładunkowych, przeznaczonych przede wszystkim do zabudowy na podwoziach samochodów ciężarowych. Graco oferuje na naszym rynku m.in. cenione na całym świecie żurawie ogólnego stosowania Palfinger, żurawie specjalne Palfinger (kolejowe, morskie, militarne), żurawie leśne i recyklingowe Epsilon.


Żuraw Epsilon E250L
Fot. Palfinger

Firma Tadano jest znana na całym świecie przede wszystkim jako jeden z największych producentów żurawi samojezdnych. Z niezawodnych produktów tej renomowanej firmy Graco oferuje na krajowym rynku m.in.: samojezdne żurawie szosowo-terenowe Faun i samojezdne żurawie terenowe Tadano.

Graco prowadzi sprzedaż ww. produktów w Polsce i zapewnia pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie całego kraju. Dysponuje własnym magazynem części zamiennych i samochodami serwisowymi.

W zakresie maszyn produkowanych przez firmę Palfinger z przeznaczeniem do zabudowy na podwoziach samochodów ciężarowych współpracuje z czołowymi krajowymi producentami nadwozi, a także firmami, mającymi uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego do naprawy i konserwacji urządzeń poddozorowych. W ten sposób, z myślą o końcowym użytkowniku, tworzona jest sieć sprzedaży, zabudowy i serwisu urządzeń Palfinger, obejmująca coraz gęściej cały kraj.

W ramach tej sieci niezależnie od działalności związanej z funkcjonowaniem siedziby głównej firmy na Mazowszu, Graco prowadzi od 2004 roku własny zakład produkcyjno-serwisowy w Gliwicach. Zakład produkuje kompletne nadwozia samochodów ciężarowych, których integralną częścią są urządzenia przeładunkowe firmy Palfinger. Zakład posiada uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego do naprawy, modernizacji i konserwacji poddozorowych urządzeń dźwigowych.


Żuraw Palfinger PK 19502 ze specjalnym zawiesiem do rozładunku palet
Fot. Palfinger


Graco zapewnia kompleksowe dostawy samochodów ciężarowych z maszynami przeładunkowymi firmy Palfinger, i przyczep. Pomaga w odpowiedniej kompletacji technicznej maszyn. Optymalnie dopasowuje urządzenia do podwozia oraz pomaga we właściwym doborze przystawki dodatkowego odbioru mocy.

Firma organizuje także szkolenia dla operatorów żurawi i pomaga im w uzyskaniu uprawnień dozorowych. Zajmuje się naprawami, modernizacją i konserwacją urządzeń poddozorowych.

Dodatkowo Graco proponuje całą gamę osprzętu roboczego do żurawi (chwytaki, kosze robocze, zawiesia, wciągarki, widły paletowe, świdry ziemne) i akcesoriów hydraulicznych (zbiorniki oleju, chłodnice oleju, filtry, pompy).

Źródło: Forum Budowlane, nr 10 (173) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ