Ruszyła produkcja nowej kompaktowej ładowarki kołowej Bobcat L85

Ocena: 5
2590

Bobcat przedstawia szczegółowe dane techniczne i rozwiązania nowego modelu L85.

 

 

Z chwilą, gdy pierwsza kompletna maszyna opuściła linię produkcyjną, firma Bobcat ogłosiła, że ruszyła pełna produkcja jej pierwszej nowej kompaktowej ładowarki kołowej, model L85, w zakładzie Bobcat w kompleksie firmy w Dobříš w Republice Czeskiej. Firma Bobcat potwierdziła również pełne dane techniczne i cechy ładowarki L85, która była częścią rewolucyjnej premiery „Next is Now”. Pierwsza maszyna trafiła do Instytutu Bobcat w kompleksie, gdzie będzie służyć do szkolenia dealerów i klientów firmy.

 

Wprowadzając nowy produkt w kategorii Kompaktowych Ładowarek Przegubowych, marka Bobcat oferuje najszerszą gamę produktów pośród wszystkich producentów. Aby sprostać zapotrzebowaniu rynku, uruchomiona została zupełnie nowa, czwarta linia produkcyjna w kompleksie Bobcat w Dobris w Republice Czeskiej gdzie znajdują się linie produkcyjne innych maszyn, Centrum Szkoleniowo-Eventowe, Centrum Innowacji oraz Kwatera Główna Bobcat EMEA. Wydajność nowej linii produkcyjnej to 1000 maszyn rocznie, którą obsługuje 15 pracowników podczas jednej zmiany. 

 

Dzieło Centrum Innowacji Bobcat 

 

Jiri Karmazin, dyrektor ds. ładowarek w firmie Bobcat, powiedział: „L85, dzieło Centrum Innowacji Bobcat mieszczącym się w naszym kompleksie w Dobříš, które zostało zaprojektowane, aby wyznaczyć nowy, wiodący standard wydajności w tym segmencie rynku. Maszyna powstała w oparciu o sprawdzone podzespoły, do których należy silnik, konstrukcja, osie, elektronika i hydraulika pochodzące z zakładów Bobcat lub prestiżowych dostawców bezpośrednich. Wiele z tych podzespołów jest już wykorzystywanych w naszych najlepszych kompaktowych ładowarkach, minikoparkach i ładowarkach teleskopowych. L85 podlega takim samym procedurom montażowym i testowym co tamte produkty.”

 

 

Wysoką wydajność zapewnia połączenie niezawodnego silnika Bobcat z układem hydraulicznym. Ponadto maszyna charakteryzuje się wysoką stabilnością, siłami odspajania oraz mocą trakcyjną, można ją również wyposażyć w szeroką gamę osprzętu Bobcat. Jeśli dodać do tego intuicyjne sterowanie, wysoki komfort operatora oraz łatwość użytkowania, kompaktowa ładowarka kołowa L85 stanowi idealne rozwiązanie do najróżnorodniejszych zadań w szerokim zakresie branż. L85 można stosować w budownictwie, kształtowaniu krajobrazu, produkcji przemysłowej, recyklingu, rolnictwie i wynajmie maszyn, ale jest też idealna do prac drogowych, odśnieżania, konserwacji i wielu innych zastosowaniach.

 

Prawdziwie wszechstronna maszyna

 

Dbając o ciągłość swojej tradycji, marka Bobcat przygotowała wiele przystawek, które są zatwierdzone i dostępne dla modelu L85; kolejne będą ogłoszone w najbliższej przyszłości. Obecnie portfolio osprzętów obejmuje, łyżki ogólnego zastosowania, łyżki do materiałów o małej gęstości, łyżki typu combo, widły paletowe, dmuchawy śnieżne oraz zamiatarki, co sprawia, że L85 to maszyna prawdziwie wszechstronna. 

 

L85 jest standardowo wyposażona w system Power Quick-Tach, który jest zgodny ze złączami stosowanymi szeroko w branży. Do pracy z osprzętem wymagającym wysokiego przepływu, takim jak dmuchawy śnieżne i zamiatarki, L85 można wyposażyć w opcjonalny układ wysokiego przepływu, zapewniający wydajność 100 l/min. 

 

 

Inne wyjątkowe rozwiązanie L85 to Advanced Attachment Control – zaawansowane sterowanie osprzętem. Ten rewolucyjny system pozwala operatorowi jednym przyciskiem przełączyć się na alternatywny schemat sterowania maszyny. Zapewnia to niezależne sterowanie obrotami silnika (i maksymalnym przepływem w układzie pomocniczym) oraz prędkością jazdy maszyny. Złącze 7-pinowe pozwala operatorowi sterować nawet najbardziej skomplikowanym osprzętem w sposób intuicyjny i efektywny. 

 

Łatwość użytkowania priorytetem

 

Silnik zwykle uruchamiany jest konwencjonalnym kluczykiem, ale do szybkiego uruchamiania i zatrzymywania silnika w ciągu dnia operator może również użyć przycisków wygodnie umieszczonych na prawym pulpicie. Maszyna jest również wyposażona w automatyczny hamulec postojowy oraz funkcje asystenta pochyłości, dzięki którym hamulec postojowy w L85 jest automatycznie załączany i wyłączany podczas wykonywania operacji. Te rozwiązania, znane w branży samochodowej, są unikalną nowością w branży kompaktowych maszyn budowlanych.

 

Wszelkie oprzyrządowanie służące do sterowania maszyną w kabinie operatora zaprojektowano tak, aby L85 można było obsługiwać łatwo i wygodnie nawet podczas długich zmian. Przełącznik zmiany kierunku jazdy [przód-neutralny-wstecz] znajduje się z przodu joysticka i obsługuje się go palcem wskazującym. Sterowanie blokadą mechanizmu różnicowego, zakresu prędkości, pływania wysięgnika i przepływu układu pomocniczego znajdują się w zasięgu dłoni operatora na szczycie joysticka.

 

Pokrętło sterowania służy do uruchamiania, nawigacji i potwierdzania ustawień L85 na 5-calowym wyświetlaczu oraz do szybkiego przełączania widoku z kamery cofania. Wszystkie ekrany wyświetlające istotne dane maszyny oraz ekrany konfiguracji obsługuje się pokrętłem sterowania.

 

Operator w centrum uwagi 

 

Zaprojektowana wokół operatora, kabina L85, zapewnia wysoki komfort i łatwą obsługę, dzięki czemu operator nie odczuwa dyskomfortu podczas długich godzin ciągłej pracy. Fotel i ręczne elementy sterowania można dostosować do indywidualnych potrzeb. Położenie joysticków można regulować w poziomie. Są one zintegrowane zpodłokietnikiem w amortyzowanym fotelu operatora, aby zapewnić jak największą wygodę. Kolumnę kierownicy również można regulować w dwóch kierunkach – poziomo i pionowo. Oba te rozwiązania są wyjątkowe w branży kompaktowych ładowarek kołowych. Dzięki szczelnej kabinie o podwyższonym ciśnieniu, środowisko operatora wolne jest od nieprzefiltrowanego powietrze z zewnątrz. Struktura kabiny spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, w tym FOPS II

 

Z obu stron kabiny są pełne oszklone drzwi, zapewniające doskonałą widoczność. Do tego przednie okno ma obniżone narożniki, pokrywa silnika zapewnia zarówno wytrzymałość, jak i dużą widoczność, widok z tyłu zapewnia kamera cofania, a konstrukcja pozwala na ciasny promień skrętu. Dzięki temu nawet mniej doświadczeni operatorzy mogą szybko rozpocząć pracę z maszyną, pewnie przenosząc ładunki i poruszając się po obszarze roboczym. 

 

Przełączniki sterowania głównym funkcjami L85 są wygodnie umieszczone na prawym pulpicie, jest też wiele miejsca na przechowywanie dużych butelek z wodą i kubków oraz ładowarka 12 V i porty USB

 

Wybór opcji zwiększających komfort i wydajność

 

L85 jest standardowo wyposażona w pełny układ ogrzewania. Pełny układ ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) jest dostępny jako opcja fabryczna, która zapewnia najlepsze warunki pracy przez cały rok. System HVAC pomaga również w odmrażaniu szyb i zmniejsza wilgotność w kabinie przy niskich temperaturach.

 

Inne dostępne opcje zwiększające komfort i wydajność:

  • Układ hydrauliczny z wysokim przepływem
  • Automatyczne sterowanie jazdą 
  • Wskaźnik poziomu łyżki 
  • Diodowe światła drogowe
  • Opcjonalna prędkość 30 km/h
  • Opcjonalne kóła i opony
  • Pakiet szosowy

 

Podstawowe dane techniczne L85:

Łyżka standardowa:               0,8 m3

Zakres łyżek:                         0,6–1,2 m3

Masa robocza:                       5091 kg

Wysokość podnoszenia:        3250 mm

Wysokość kabiny:                  2498 mm

Silnik:                                      Bobcat D24

Moc silnika:                            50,7 kW (68 HP)

 

Źródło: Bobcat

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ