Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Kolejne modele koparek LiuGong

Ocena: 0
2982
W bogatej ofercie Waryński Trade znaczącą pozycję stanowią koparki gąsienicowe. Potrzeba zaspokojenia oczekiwań użytkowników zaowocowała wprowadzeniem na rynek kolejnego, po koparce LiuGong 936LC o masie 36000 kg, modelu koparki gąsienicowej LiuGong. Tym razem jest to nieco lżejsza maszyna oznaczona symbolem 915D LC.

Nowością, którą zobaczymy po raz pierwszy w Polsce podczas targów Bumasz w Poznaniu jest koparka LiuGong 915D LC
Fot. LiuGong


Nowe koparki spełniające wszystkie wymagania stawiane współczesnym maszynom tej klasy. Koparka LiuGong 915D LC ma masę 14000 kg. Do jej napędu wykorzystano silnik Cummins o mocy 82 kW i momencie obrotowym 488 Nm, osiąganym przy 1500 obr./min. Głównym elementem układu hydraulicznego jest podwójna pompa tłoczkowa zmiennego wydatku o wydajności 240 l/min., gwarantująca ciśnienie 32 MPa w układzie roboczym.


Jedna z mniejszych koparek oferowanych przez Waryński Trade – LiuGong 906
Fot. LiuGong


LiuGong 915D może być wyposażona w łyżki o pojemności od 0, 55 do 0, 72 m³, posiada maksymalną siłę wyrywającą na poziomie 12400 kg. Napęd na każdą z gąsienic przenoszony jest przez hydrauliczny silnik tłokowy z zaworami hamującymi, z trójstopniową przekładnią jazdy. Maszyna może poruszać się z  prędkością do 5, 4 km/h. Mechanizm obrotu z zaworami antywstrząsowymi, z 2-stopniową przekładnią obrotu, gwarantuje prędkość obrotową 12, 9 obr./min. Hydrauliczny, wielotarczowy  hamulec obrotu pozwala na precyzyjne sterowanie pracą koparki. Standardowym wyposażeniem maszyny jest klimatyzowana kabina, podwójna instalacja hydrauliczna oraz scentralizowany układ smarowania. Komputerowe wspomaganie systemu (AECS) zostało tak zaprojektowane, aby osiągnąć  maksymalną wydajność oraz ekonomiczną pracę. Dodatkowo, dokładne dopasowanie potrzebnej  mocy silnika do zasilania agregatów oraz zmienna wydajność pomp głównych zmniejsza zużycie  paliwa i poprawia efektywność pracy operatora.


Najcięższą dostępną maszyną jest LiuGong 936LC
Fot. LiuGong

Opcjonalnie koparka 915D LC może być wyposażona w kraty ochronne szyb, centralny automatyczny układ smarowania, hydraulicznie podnoszony lemiesz, co jest rzadkością w tej klasie oraz osprzęt dodatkowy w postaci łyżek skarpowych skrętnych, szybkozłączy czy innych urządzeń hydraulicznych. Mnogość opcji wyposażenia sprawia, że LiuGong 915D LC jest nowoczesną, bardzo uniwersalną propozycją do prac budowlanych, instalacyjnych, melioracyjnych oraz wodno-kanalizacyjnych. Maszyna posiada szereg nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych, co sprawia, że jest trwała, niezawodna i przydatna na każdym placu budowy.

Oficjalną premierę koparka LiuGong 915D LC będzie miała w styczniu 2012 roku podczas targów Bumasz w Poznaniu, ale już dziś można ją kupić.


Źródło: Forum Budowlane, nr 11 (186) 2011

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ