Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Avant z nowym tyłem

Ocena: 0
2691
Nowością na stoisku firmy Avant Polska będzie niewątpliwie ładowarka kołowa Avant 635 z tylną częścią po zmianach kosmetycznych. Tylna osłona jest teraz metalowa, a górna jej część umożliwia łatwiejszy dostęp do komory silnika np. podczas kontroli poziomu oleju.

Fot. Avant

Ładowarka Avant 635 wielokrotnie gościła na łamach naszego miesięcznika, a także na wielu imprezach targowych. Cieszy się także dobrą opinią wśród dotychczasowych użytkowników. Teraz, z nową osłoną silnika jej obsługa będzie jeszcze łatwiejsza.


Nowy „tył” ładowarki Avant 635
Fot. Avant


Avant 635 w podstawowej wersji dostępny jest z kabiną w postaci ramy z rur stalowych i przyciemnianym daszkiem z tworzywa. Można także wybrać lekką kabinę zamkniętą i kabinę zamkniętą z niezbędnym wyposażeniem do jazdy po drogach publicznych. Ładowarka napędzana jest 4-cylindrowym silnikiem diesla marki Kubota o mocy 28 kW (37 KM). Silnik jest oszczędny – zużywa 3–4 l oleju napędowego na godzinę pracy. Jest przy tym cichy, co ma znaczenie zwłaszcza podczas prowadzenia prac na terenach zamieszkanych. Wszystkie cztery, równej wielkości koła są napędzane hydraulicznie. Dwie pompy zapewniają maksymalną wydajność w układzie hydraulicznym na poziomie 66 l/min. Ze względu na napęd hydrauliczny maszyna nie ma sprzęgła, skrzyni biegów i hamulców. Nie zawiera też elektroniki. Ma to znaczący wpływ na zmniejszenie awaryjności. Maksymalna prędkość, jaką rozwija Avant 635 wynosi 14 km/h. Co ważne niewielki ciężar (masa własna to tylko 1380 kg) równomiernie rozłożony na koła, nie powoduje niszczenia nawierzchni, po której maszyna się porusza. Przydaje się to np. podczas niwelacji podłoża pod kostkę brukową. Niewątpliwą zaletą jest także mały promień skrętu, który wynosi mniej niż 1,5 m. Ładowarka może unieść ciężar 1400 kg na wysokość 2,82 m.


Multi konektor przeznaczony do ładowarek Avant serii 600
Fot. Avant


Do maszyny dostępna jest długa lista narzędzi dodatkowych. Użytkownicy często wybierają tylko kilka osprzętów, które są najważniejsze dla prowadzonej przez nich działalności. Aby przyśpieszyć i ułatwić ich wymianę fiński producent oferuje system o nazwie multi konektor. Będzie on również prezentowany przez firmę Avant na targach Autostrad-Polska. Od początku 2012 roku w multi konektor wyposażane są wszystkie osprzęty dodatkowe produkowane przez Avant Tecno.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (191) 2012
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ