Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Rewolucja w podnoszeniu

Ocena: 4.3
2064
Rozmowa z Pawłem Michalczewskim, założycielem firmy Maeda Import Polska S.c.

Fot. Maeda Import Polska

Artur Kuźmiuk: Dystrybutorem miniżurawi Maeda w Polsce była do tej pory firma ITS Michalczewski. Teraz zajmuje się tym nowa spółka ...


Paweł Michalczewski: Tak, od sierpnia br. działalnością związaną z dystrybucją i wynajmem naszych miniżurawi zajmuje się spółka Maeda Import Polska. Wyłączenie tego segmentu „spod skrzydeł” firmy ITS Michalczewski ma na celu poświęcenie się tylko obowiązkom związanym z naszą przedmiotową działalnością. Nie doszło do żadnych personalnych zmian, które mogłyby ujemnie wpłynąć na jakość świadczonych usług. Przez ostatnie lata udało nam się zbudować zespół merytorycznie przygotowanych specjalistów, których praca doceniana jest przez zleceniodawców w każdym miejscu, w którym jesteśmy potrzebni.

AK: Kto jest właścicielem firmy Maeda Import Polska?

PM: Pomysłodawcą i założycielem firmy jestem ja. Ci, którzy do tej pory prowadzili dział sprzedaży tj. Grzegorz Majewski oraz dział techniczny połączony z koordynacją działań związanych z wynajmem – Piotr Kładko, zostali wspólnikami.

AK: Co było przyczyną takiej zmiany?

PM: Firma ITS Michalczewski prowadzi działalność w wielu branżach, które rozwijają się w różnych kierunkach. Wydzielenie działalności związanej z dystrybucją i wynajmem miniżurawi Maeda jest zwyczajnie wymogiem czasów. Nasza obecność na rynku, szczególnie w zakresie wynajmu, sprawia, że aby „rewolucja w podnoszeniu” jak my to nazywamy, mogła się dalej dokonywać, musimy poświęcać jej jeszcze więcej czasu i pracy.

AK: A na co mogą liczyć obecni właściciele i przyszli nabywcy żurawi Maeda?

PM: Dla obecnych właścicieli sytuacja związana z przekształceniem naszej działalności będzie zupełnie nieodczuwalna. Wsparcie techniczne, szkoleniowe, oraz pełna obsługą gwarancyjna i pogwarancyjna pozostają bez zmian. Przyszli nabywcy poza oferowanymi dotychczas usługami, mogą liczyć na wsparcie związane z dofinansowaniem żurawi Maeda w ramach funduszy europejskich. Proszę pamiętać, że nasze maszyny spełniają wymogi w zakresie innowacyjności.

AK: Jakie są plany firmy Maeda Import Polska na najbliższe miesiące?

PM: Przede wszystkim będziemy obecni na wszystkich imprezach targowych związanych mniej lub bardziej z naszą branżą. Zamierzamy także poszerzyć naszą ofertę o nowe modele żurawi. Będą to konstrukcje nieznane dotychczas nie tylko na rynku polskim, ale także w Europie.

AK: Dziękuję za rozmowę.


Fot. Maeda Import Polska

Źródło: Forum Budowlane, nr 9 (208) 2013
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ