Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Ośrodek Szkolenia Białecki

Ocena: 0
2261
Ośrodek Szkolenia Białecki Sp. z o.o. ma swoją siedzibę główną w Jastrzębiu Zdroju, a filie w Krakowie i w Rudzie Śląskiej. We wszystkich tych trzech miejscach prowadzone są kursy na operatorów maszyn i urządzeń technicznych stosowanych przy robotach ziemnych, budowlanych i drogowych, kursy obsługi i konserwacji urządzeń technicznych (UDT, TDT) oraz kursy spawaczy.

Fot. Ośrodek Szkolenia Białecki

Szkolenia odbywają się w nowoczesnych budynkach, posiadających klimatyzowane sale oraz pełne zaplecze socjalne. Zajęcia praktyczne prowadzone są na placach manewrowych. Przestronne sale wykładowe wyposażono w sprzęt multimedialny oraz pomoce dydaktyczne niezbędne do profesjonalnego i zgodnego z duchem czasu prowadzenia szkolenia: plansze poglądowe, filmy, prezentacje multimedialne, Internet, przekroje i części maszyn, modele, dokumentacje techniczno–ruchowe.

Ośrodek oddaje do dyspozycji słuchaczy takie maszyny, jak koparkoładowarki, koparki, ładowarki (Komatsu, CAT, Case, Waryński), wózek podnośnikowy (Toyota). W przypadku kursów na operatorów specjalistycznych urządzeń zajęcia prowadzone są na odpowiednich maszynach znanych marek.

Ośrodek zapewnia wykwalifikowaną kadrę wykładowców oraz instruktorów zajęć praktycznych z uprawnieniami pedagogicznymi. Posiadają oni wykształcenie o profilu zgodnym z charakterem prowadzonych zajęć, a także długoletnie doświadczenie zarówno dydaktyczne, jak i zawodowe.


Fot. Ośrodek Szkolenia Białecki

Placówka dysponuje zbiorem literatury fachowej i naukowej dotyczącej poszczególnych kursów, posiada również zbiór materiałów multimedialnych służących do realizacji zajęć. Uczestnicy kursu mają możliwość korzystania na miejscu z zasobów literatury, czasopism, środków multimedialnych i polskich norm.

Kursy na operatorów maszyn i urządzeń technicznych stosowanych przy robotach ziemnych, budowlanych i drogowych organizowane są cyklicznie w ciągu całego roku. Kursy obsługi i konserwacji urządzeń technicznych (UDT, TDT) odbywają się w miarę napływu zgłoszeń.

Nadzór merytoryczny nad Ośrodkiem sprawuje Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Urząd Dozoru Technicznego, Kuratorium Oświaty w Katowicach wojewódzkie oraz powiatowe urzędy pracy, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Instytut Spawalnictwa w Gliwice, Izba Przemysłowo Handlowa.

Patronatem objęła ośrodek Państwowa Inspekcja Pracy. Dyrektorem Ośrodka, a zarazem osobą odpowiedzialną za szkolenia jest Witold  Sporysz.

Źródło: Forum Budowlane, nr 2 (165) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ