Rok 2010 dla MTP pod kątem inwestycji

Ocena: 0
2190
Trwają prace przy rozbudowie pawilonu 6A znajdującego się na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Rozbudowa rozpoczęła się zaraz po zakończeniu Europejskiego Spotkania Młodych TAIZE (na początku stycznia 2010) i potrwa do II połowy br. Podczas uroczystości otwarcia Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma 2010 – 19 stycznia br. – nastąpiło oficjalne wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę hali.
Rozbudowa pawilonu 6A na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich (stan na 1 kwietnia 2010 r.)
Fot. MTP


Prace przy rozbudowie pawilonu 6A podczas styczniowych mrozów zaczęły się od robót ziemnych: wykonania wykopów i stawiania fundamentów. W tym etapie zostały zabetonowane ściany oraz stropy piwnic, następnie skupiono się na montażu konstrukcji stalowych. Ta część prac z kolei rozpoczęła się w drugiej połowie marca. Obecnie stawiana jest 5 i 6 rama konstrukcji, ważąca po 40 t każda. Cały pawilon ma zgodnie z umową zostać oddany do użytku do 30 sierpnia 2010 roku.

Pawilon 6A po rozbudowie będzie stanowić jedną całość, ale ze względów pożarowych będzie podzielony na 2 strefy, oddzielone od siebie ogromną rolowaną bramą, zsuwaną po prowadnicach o wymiarach 28x7 m. Podczas targowych imprez hala może zostać podzielona pod kątem zapotrzebowania na dwie części.

Ten nowoczesny obiekt wystawienniczy powstaje na miejscu dawnego pawilonu radzieckiego. Będzie to piąty co do wielkości kompleks wystawienniczy w Polsce (cztery pierwsze też się mieszczą na terenach MTP). Jego powierzchnia po zakończeniu rozbudowy zwiększy się o ponad 3600 m kw. Tym sposobem powstanie kompleks pawilonów o łącznej powierzchni wystawienniczej 11 tys. m kw. Obiekt w przyszłości będzie połączony specjalnymi korytarzami z największym pawilonem wystawienniczym MTP tj. pawilonem 5. Jego powierzchnia wystawiennicza wynosi 14,5 tys. m kw. Efektem połączenia rozbudowanego pawilonu 6A oraz pawilonu 5 będzie stworzenie przestrzeni wystawienniczej o powierzchni łącznej 24,5 tys. m kw.

Generalnym wykonawcą projektu jest firma Hochtief Polska Sp. z o.o. Kierownikiem kontraktu jest Władysław Grześkowiak, a kierownikiem budowy Paweł Jóźwiak.

Źródło: Forum Budowlane, nr 4 (167) 2010
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ