Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Prezes Górażdży Ernest Jelito, Przewodniczącym SPC

Ocena: 0
1404

Ernest Jelito, Prezes Zarządu Górażdże Cement S.A., został Przewodniczącym Stowarzyszenia Producentów Cementu. Zastąpił tym samym Andrzeja Ptaka, który zrezygnował ze sprawowanej funkcji w związku z przejściem na emeryturę 1 stycznia 2019 r.

Wyboru dokonano 14 grudnia 2018 r, na posiedzeniu Zarządu SPC. Tego samego dnia, podczas Barbórki SPC w Tomaszowicach k.Krakowa, oficjalnie ogłoszono nazwisko nowego Przewodniczącego. Obecni na spotkaniu przedstawiciele przemysłu cementowego oraz goście, gromkimi brawa podziękowali odchodzącemu przewodniczącemu Andrzejowi Ptakowi oraz, równie gorąco, powitali na tym stanowisku Ernesta Jelito.

Stowarzyszenie Producentów Cementu powstało w 1990 r. Głównym celem jego działalności jest rozwój przemysłu cementowego. SPC jest także rzecznikiem przemysłu wobec organów administracji państwowej, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych i innych instytucji, a od 2004 roku również wobec instytucji europejskich. Jest również członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Cementowego - Cembureau.

SPC prowadzi działalność informacyjną i edukacyjną, wspiera ochronę środowiska, zdrowia i bezpieczeństwo pracy, promuje wyroby i nowoczesne technologie oraz ich zastosowanie. Stowarzyszenie to także autor kampanii "Pewny Cement”, która ma na celu wyróżniać wizualnie sprawdzone produkty, co przekłada się na ochronę konsumenta i ułatwia trafny wybór cementu o najwyższej jakości.

Źródło i zdjęcie: Grupa Górażdże

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ: