Mostostal Warszawa otrzymał nagrodę buildingSMART International Awards 2021

Ocena: 5
1440

Mostostal Warszawa otrzymał nagrodę buildingSMART International Awards 2021 w kategorii „Community Contribution” za cyfrowe rozwiązania wprowadzone podczas budowy Szkoły Podstawowej na warszawskim Wilanowie. 

 

 

 

O projekcie

Podczas realizacji tej inwestycji zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań z obszaru cyfryzacji opierając się na modelach openBIM (z ang. Building Information Modeling). Wprowadzone rozwiązania zostały wykorzystane w zakresie nadzorowania procesów realizacji, nadzorowania dokumentacji i wykorzystania modeli bim w zakresie: koordynacji międzybranżowej, przedmiarowania i harmonogramowania. 

Spółka została szczególnie doceniona za proces wdrożenia, usprawnienie komunikacji oraz zaangażowanie w rozwiązania cyfrowe firmy podwykonawcze. 

 

Strategia cyfrowa

Transformacja cyfrowa to ważny element strategii Mostostalu Warszawa. Jesteśmy jednym z założycieli stowarzyszenia buildingSMART Polska, w którym zajmujemy się standaryzacją i promocją BIM z wykorzystaniem otwartych standardów.  W Mostostalu Warszawa wdrażamy najnowocześniejsze technologie i stawiamy na innowacyjność w celu zwiększania jakości naszych usług. – mówi Jacek Szymanek, Członek Zarządu Mostostalu Warszawa.

 

O nagrodach

buildingSMART International Awards to międzynarodowy konkurs skupiający się na wyłonieniu wyjątkowych projektów, które wykazały się na zastosowaniu rozwiązań openBIM w praktyce oraz zastosowań cyfrowych innowacji podczas realizacji inwestycji. W tegorocznej edycji konkursu projekty oceniało 154 niezależnych ekspertów z 23 krajów. 

 

Źródło: Mostostal Warszawa

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ