Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Liebherr R 954C w ZRW Łódź

Ocena: 0
2921
Liebherr Polska dostarczyła firmie ZRW Łódź pierwszą w Polsce maszynę do wyburzeń Liebherr R 954C z ramieniem o zasięgu 34 m.


Koparka do wyburzeń Liebherr R 954C na terenie firmy ZRW Łódź
Fot. Liebherr


Przekazanie maszyny odbyło się w dniach 20–22 lipca br. w bazie sprzętowej ZRW Łódź. Maszyna R 954C wyposażona jest w hydraulicznie rozstawiane podwozie w wersji HD (po rozstawieniu szerokość robocza to 4600 mm), w hydraulicznie demontowaną przeciwwagę (11,8 t) oraz system LDC (Liebherr Demolition Control) co pozwala na pracę z 34-metrowym wysięgiem. R 954C została również dostarczona ze specjalnie zaprojektowanym krótkim ramieniem do prac ziemnych, na którym będą pracowały największe nożyce Atlas Copco – CC 6000 o masie 6 t. Fabryka Liebherr w Colmar skąd pochodzi maszyna przystosowała ją do pracy z tak dużymi nożycami poprzez założenie specjalnego bajpasu na pompach w celu uzyskania przepływu na jednej linii hydraulicznej ponad 500 l/min. i ciśnienia 350 bar. 34-metrowe ramię będzie pracowało również z nożycami produkcji Atlas Copco
CC 1700 o masie ok. 2 t. Zastosowanie szybkozłącza hydraulicznego oraz szybkozłączy hydraulicznych patentu Liebherr pozwala na szybką zmianę ramion w ciągu ok. 20 minut.

Pierwsze zadanie dla koparki R 954 przewidziane jest na sierpień br. w Łodzi.


Źródło: Forum Budowlane, nr 8 (183) 2011
PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ