Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Konkurs Komatsu dla mechaników

Ocena: 0
2103
W dniach 5–7 października br. w fabryce Komatsu KOHAG w Hanowerze odbył się konkurs wiedzy technicznej i praktycznej dla mechaników i diagnostów Komatsu z całej Europy.

Zdobywca złotego medalu, Czesław Resel mechanik z oddziału Komatsu w Mysłowicach podczas jednego z zadań konkursowych

Fot. Komatsu


Złoty medal w konkursie „Walk Around Inspection” (inspekcja techniczna maszyny) zdobył Czesław Resel mechanik z oddziału Komatsu w Mysłowicach. Konkurs polegał na inspekcji maszyny po 6000 mtg, wyszukaniu usterek i problemów wynikających z eksploatacji oraz sprawdzeniu parametrów, wykonaniu weryfikacji i pomiarów podwozia. Wszystko musiało się odbyć zgodne z procedurami Komatsu. Po inspekcji należało przedstawić raport klientowi (zastępował go sędzia) i wybrać usterki, które powinny być natychmiast naprawione.

Czesław Resel otrzymał również srebrny medal w konkursie „Mechanical Repair” (wymiana uszkodzonego komponentu), którego celem było zweryfikowanie i wymiana uszkodzonego elementu zgodnie z procedurami Komatsu. Następnie należało przedstawić raport z wymiany, uzasadnić potencjalne przyczyny usterki i zaproponować działanie, aby w przyszłości taka awaria się nie pojawiła.

Źródło: Forum Budowlane, nr 12 (187) 2011

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ