Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Grupa ROBYG zakłada przyspieszenie ekspansji w 2019 roku

Ocena: 0
1643

Grupa ROBYG w 2019 roku zamierza zwiększyć zarówno liczbę sprzedanych lokali - do około 2700, jak i przekazanych klientom - do nawet 2800-3000 jednostek. Jednocześnie wobec dynamicznie rozpoczętej sprzedaży we Wrocławiu, spółka zakłada zwiększenie swojego udziału na tym rynku oraz rozszerzanie portfolio i rozważa ekspansję do kolejnego dużego polskiego miasta. Strategia ekspansji jest odpowiedzią na potrzeby rynku i bazuje na potencjale międzynarodowego inwestora strategicznego - Bricks Acquisitions Limited - podmiotu z grupy The Goldman Sachs Group Inc.

Grupa ROBYG w 2018 roku - z uwzględnieniem rezygnacji - zakontraktowała 2520 lokali (o łącznej wartości ok. 1 mld zł.) i uwzględniła w wynikach finansowych ponad 2700 lokali.

"Grupa ROBYG odznacza się stabilnością i realizowaniem powziętych wobec rynku i klientów zobowiązań. W 2018 roku spółka zrealizowała cel sprzedażowy i rozszerzyła działalność o rynek wrocławski, którego przedsprzedaż kształtuje się coraz bardziej dynamicznie. Na podstawie analiz Grupy ROBYG, sytuacji makroekonomicznej oraz przewidywanego harmonogramu realizacji inwestycji spółka przewiduje, że rok 2019 pod względem sprzedaży, jak i przekazań lokali klientom będzie lepszy niż rok 2018. Konsekwentnie realizowane są cele strategiczne - jak chociażby ekspansja do kolejnych miast i tworzenie dużych, kompleksowych inwestycji. Biorąc pod uwagę te czynniki jesteśmy przekonani, że realne jest dalsze zwiększanie skali działalności i umacnianie pozycji na polskim rynku deweloperskim" - powiedział Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG SA.

Grupa ROBYG działa w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. ROBYG to ponad 15 lat doświadczenia, ponad 20 000 sprzedanych lokali i 60 000 zadowolonych klientów. Grupa ma mocną pozycję w kraju - obecnie w budowie ROBYG ma około 5500 lokali, a pełna oferta w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu łącznie to ponad 2200 mieszkań, co oznacza szeroki wybór dla klientów.

"Wszystkie sygnały z rynku wskazują, że rok 2019 będzie kontynuacją trendów z 2018 roku. Obserwowane są zwyżki cen lokali mieszkalnych - związane m.in. z rosnącymi cenami gruntów i wykonawstwa, przy wciąż wysokim popycie. Jednocześnie w najbliższych miesiącach oczekiwane jest utrzymanie stóp procentowych na dotychczasowym, dość niskim poziomie - co dodatkowo zachęca do zakupów. Co istotne, dzięki kompleksowemu planowaniu Grupa ROBYG oferuje lokale w atrakcyjnych dla nabywców cenach przy zachowaniu dobrych marż" - dodaje Oscar Kazanelson.

W listopadzie 2018 roku Grupa ROBYG - zgodnie z deklaracjami - rozpoczęła działalność we Wrocławiu. W inwestycji ROBYG Jagodno - w ramach wszystkich etapów - powstanie około 50 000 m2, czyli ponad 900 mieszkań w zróżnicowanej zabudowie: kameralne szeregowce, domy atrialne i nowoczesne budynki wielorodzinne. Grupa ROBYG jest pierwszym deweloperem na rynku wrocławskim, który oferuje system Smart House w standardzie, bez dodatkowych kosztów.

Źródło i zdjęcie: ROBYG

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ