Forum Budowlane - budownictwo, maszyny i urządzenia budowlane, opinie i porady ekspertów

Grupa ROBYG: 420 mln zł przychodów w pierwszym półroczu 2019 roku

Ocena: 0
2090

Grupa ROBYG w pierwszym półroczu 2019 - zgodnie z przyjętym harmonogramem przekazań lokali właścicielom - odnotowała przychody w wysokości 420 mln. Zysk netto wyniósł prawie 50 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 36 mln zł. W pierwszym półroczu 2019 Grupa miała w budowie 3850 lokali w 3 miastach i zakontraktowała grunty za kwotę 140 mln zł - dzięki czemu ma potencjał sprzedaży na około 14.000 lokali. W analizowanym okresie ROBYG wprowadził do sprzedaży 1280 mieszkań.

W pierwszym półroczu kontraktacja grupy wyniosła 1077 lokali netto, a uznanych w przychodach zostało około 1100 lokali - co jest zgodne z harmonogramem przyjętym przez spółkę. Grupa zakłada większe natężenie przekazań lokali w drugim półroczu 2019 roku. Jednocześnie ROBYG w pierwszym półroczu 2019 rozszerzył obszar działań o Poznań, gdzie nabył działkę na Ostrowie Tumskim z potencjałem budowy 1400 lokali. Grupa ROBYG prowadzi już działalność deweloperską w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. ROBYG to ponad 20 000 sprzedanych lokali i 60 000 zadowolonych klientów.

"Osiągnięte w pierwszym półroczu wyniki finansowe są zgodne z naszymi oczekiwaniami i przyjętym na ten okres harmonogramem przekazań lokali właścicielom. Oczekujemy poprawy marż i zwiększenie skali przekazań lokali w drugim półroczu. W całym 2019 roku planujemy przekazać klientom ponad 2.800 lokali. Płynność działalności deweloperskiej, zabezpieczone finansowanie i duże zainteresowanie naszymi realizacjami ze strony klientów sprawiają, że utrzymujemy mocną pozycję na polskim rynku deweloperskim. Mamy zapewnioną możliwość realizowania inwestycji na wiele miesięcy. Jestem przekonany, że utrzymanie obecnej dynamiki działania Grupy - przy dotychczasowych tendencjach rynkowych - znajdzie odzwierciedlenie w realizacji celów przyjętych przez Zarząd na cały 2019 rok" - powiedział Artur Ceglarz, wiceprezes zarządu ROBYG SA, CFO.

Źródło i zdjęcie: ROBYG

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

Polecamy

Które z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ