GUGIK nagrodzony Geospatial World Innovation Award 2021

Ocena: 5
2179

Nagrodę przyznano w kategorii „Spatial Data Infrastructure” za ułatwienie dostępu do oficjalnych danych przestrzennych z wykorzystaniem serwisu www.geoportal.gov.pl oraz zauwolnienie znacznej części danych przestrzennych sprzyjające ich popularyzacji w społeczeństwie i zwiększeniu poziomu wykorzystania.

 

 

Nagrodę odebrała Dyrektor Departamentu Strategii, Współpracy Zagranicznej oraz Informacji Publicznej Ewa Surma z Zastępcą Dyrektora Departamentu Marcinem Grudniem podczas odbywającego się w Amsterdamie w dniach 20-22 października 2021 r. Geospatial World Forum 2021.

Nagrody Geospatial World Awards to międzynarodowe wyróżnienia przyznawane za najlepsze rozwiązania w branży geodezyjnej i geoprzestrzennej. Tegoroczne konferencja odbywa się pod hasłem „Geospatial infrastructure & Digital Twin. Empowering Circular Economy” i jest skoncentrowana na wspieraniu współpracy międzynarodowej w dziedzinie geoinformacji oraz rozwijaniu rozwiązań cyfrowych. Agenda Geospatial World Forum obejmuje również m.in. tematykę bezpieczeństwa wewnętrznego, miast cyfrowych („digital cities”), AI i data science, infrastruktury danych przestrzennych czy technologii LIDAR. Więcej informacji na temat Geospatial World Forum i Geospatial World Awards 2021 znajduje się na stronie organizatora: https://geospatialworldforum.org/

 

Źródło: GUGIK

 

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

Polecane firmy

Polecamy

PolecamyKtóre z niżej wymienionych minikoparek są Ci najlepiej znane?GŁOSUJ

Jakie znasz koparki kołowe z napędem elektrycznym?

GŁOSUJ